دپارتمان مشاوره و روان شناسی کودک و نوجوان

_

آموزش

_

تعریف دپارتمان کودک و نوجوان

دپارتمان کودک و نوجوان واحدی متمایز نسبت به کلیه بخش های کلینیک باور مثبت است و دلیل این تماز مخاطبان و رده سنی مراجعان این دپارتمان می باشد. حساسیت دوره رشد و بالندگی در کودکان و نوجوانان از این حیث اهمیت دارد که این گروه مسیر و آینده ای دارند که می تواند متحول کننده زندگی آن ها هم از جنبه مثبت و هم از جنبه منفی در بزرگسالی باشد. بنابراین کودکان و نوجوانان اگر به درستی در مسیر رشد خود قرار گیرند می توانند آینده ای بالنده – موفق و سالم داشته باشند و علاوه بر زندگی شخصی خود بر اجتماعاتی که با آن مرتبط هستند نیز سودمند واقع شوند. این اجتماعات از بنیادی ترین آن که خانواده و تشکیل آن است شروع می شود و تا اجتماعات بزرگتری چون مدرسه – گروه همسالان – گروه های دوستی و بازی ادامه می یابد و در بزرگسالی به اجتماعات شغلی مثل محل کار – تحصیلی و … مرتبط می شود. در نهایت این کودک یا نوجوان رشد یافته و تربیت شده در یک سطح کلان برای تعالی جامعه خود می تواند مفید باشد و در توسعه جامعه و نظام اجتماعی کلان جامعه و کشورش مفید واقع شود.

دپارتمان کودک ونوجوان

هدف دپارتمان کودک و نوجوان

با توجه به توضیحات ارائه شده فوق، این دپارتمان در دو بعد آموزشی و درمانی دغدغه رشد و بالندگی همه جانبه کودکان و نوجوانان را دارد. در این دپارتمان هم والدین و هم کودکان و نوجوانان از جهت آموزش مورد توجه قرار می گیرند. کودکان و نوجوانان آموزش مهارت های زندگی می بینند تا قوی تر رشد کنند. والدین آموزش مهارت های فرزندپروری و انواع تربیت ها همچون تربیت جنسی و … قرار می گیرند تا بیاموزند که چگونه یک فرزند شاد – سالم – خلاق – با اعتماد به نفس و دارای عزت نفس بالا تربیت نمایند.

دپارتمان کودک و نوجوان

کلینیک تخصصی روانشناسی باور مثبت

علاوه بر بخش آموزش، بخش درمان دپارتمان کودک و نوجوان به طور جدی به مسائل تربیتی خانواده ها و نیز مسائلی که والدین در تربیت کودکان مواجه هستند می پردازد و این چالش ها را به کمک مشاوران حرفه ای و مجرب مرتفع می سازد. و علاوه بر رفع مشکلات تربیتی و چالش های فرزندپروری، این دپارتمان به طور حرفه ای به درمان اختلالات حوزه کودک و نوجوان می پردازد. از جمله اختلالات و مسائل مورد توجه و درمان دپارتمان کودک و نوجوان عبارتند از: اضطراب – افسردگی – نافرمانی مقابله ای یا لجبازی – PTSD یا استرس پس از سانحه – ابیوز یا تجاوز جنسی – وسواس – بیش فعالی و عدم تمرکز – اتیسم – فلج مغزی – اختلالات یادگیری – مداخله در مشکلات حاصل از جدایی والدین و … می پردازد.

جهت مشاوره تخصصی همین حالا تماس بگیرید