از من بپرسید!

  اگر پاسخ سوالتان را پیدا نکردید تماس بگیرید
  021-86017318

  سوالات متداول

  آیا شما هم سوالی دارید؟

  لطفا سؤالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا پرسش خود را به ما بگویید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

  سوالات عمومی

  از کجا بفهمم وقتش رسیده که باید با یک روانشناس یا روان درمانگر صحبت کنم؟

  همین که دارید این مقاله را مطالعه می‌کنید نشان می‌دهد احتمالا زمان مراجعه به روانشناس نزدیک شده است. به سه سوال فکر کنید. آیا توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن را به شیوه‌ی مطلوبتان دارید؟ آیا توانایی هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و پیگیری آرزوها و اهداف زندگیتان را دارید؟ ایا ارزش خود را می‌دانید؟ بیشتر مشکلاتی که مردم به جلسه درمان می‌آورد به یکی یا چند تا از سوالات بالا برمی‌گردد. اگر به یکی از سوالات بالا پاسختان نه باشد، احتمالا در زندگی خود با چالش مواجه هستید و می‌توانید از مزایای تراپی یا درمان روانشناختی بهره ببرید.

  در ادامه سوالاتی را بررسی می‌کنیم که نیاز به رواندرمانی و مشاوره روانشناسی را در شما شفاف می‌کند. آیا مشکل، شرایط و احساس پایداری وجود دارد که شما را برای مدتیست که آزار می‌دهد؟ آیا چیزی در شما و زندگیتان هست که بخواهید آن را تغییر دهید؟ آیا از گفتگوی تکراری با خودتان یا دیگران در مورد موضوعی، بدون هیچ اثر مثبتی، خسته شده‌اید؟ آیا از احساسات خود به تنگ امده‌اید؟ آیا با وجود تلاش برای نادیده گرفتن، صدایی درون شما به دنبال کمک گرفتن حرفه‌ای از متخصص است؟ اگر پاسخ سوالات بالا را آری می‌دهید، باید بدانید که وقت رواندرمانی و مشاوره روانشناسی فرا رسیده است.

  چرا به یک درمانگر نیاز دارم؟ چرا نمی توانم فقط با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده صحبت کنم؟

  یکی از دوستان یا اعضای خانواده به طور حرفه ای برای کمک به رشد، بهبود و تغییر شما آموزش ندیده است. این احتمال وجود دارد که دوستان و خانواده شما مدتی است که بهترین توصیه های خود را به شما می دهند و اگر کافی بود، احتمالاً این مطلب را نمی خواندید. اما به همین دلیل است که توصیه دوست شما با یک درمانگر متفاوت است. دوستانتان ممکن است به شما بگویند که فکر می‌کنند می‌خواهید بشنوید یا آنچه فکر می‌کنند برای شما درست است، زیرا برای آنها درست است. (همه ما بر اساس تجربه ذهنی خود توصیه می کنیم.) یک درمانگر آموزش دیده علاقه مند است تا با کمک به شما در ارتباط با پاسخ های معتبر خود به شما در یافتن پاسخ های خود کمک کند. آنها آموزش دیده اند تا به چیزی گوش دهند که ممکن است مانع از دستیابی شما به منابع درونی شما شود.

  مزایای درمان چیست؟

  فواید درمان در مطالعات متعدد نشان داده شده است. اگر می‌خواهید کل بررسی یک مطالعه گزارش‌های مصرف‌کننده توسط مارتین سلیگمن را بخوانید، لطفا اینجا را کلیک کنید. این یک بررسی طولانی است، بنابراین در اینجا خلاصه ای از یافته های کلیدی در مورد اثربخشی درمان آورده شده است:

  روان درمانی در 92 درصد از پاسخ دهندگان اثرات مثبتی ایجاد کرد. هر چه افراد بیشتر در درمان بمانند، نتایج بهتری خواهند داشت.

  افرادی که در درمان فعال بودند بهتر از افرادی که منفعل بودند عمل کردند. افرادی که فعالانه با باز بودن، پرسیدن سؤال و پیگیری درگیر بودند، بهتر عمل کردند.

  برای اکثر شرایط روانی، افرادی که به تنهایی تحت درمان بودند و افرادی که دارو درمانی به همراه داشتند، این کار را انجام دادند.

  پاسخ دهندگانی که فقط تا زمانی که پوشش بیمه اجازه داده شود در درمان ماندند نسبت به کسانی که تا زمانی که نگرانی هایشان برطرف نشد بهتر عمل کردند.

  درمان چگونه کار می کند؟

  اساساً، کار من ایجاد امنیت و از بین بردن تنهایی است تا بتوانید خود را آزاد کنید تا خودتان باشید. هم اکنون به چگونگی کارکرد آن می پردازیم. وقتی اتفاق بدی می افتد و احساس می کنیم که در کنترل محیط یا آینده خود ناتوان هستیم، یک استراتژی روانی برای محافظت از خود ایجاد می کنیم. به اینها دفاع می گویند. دفاع چیز بدی نیست. بدون آنها ما به معنای واقعی کلمه نمی توانستیم کار کنیم. خبر بد این است که دفاع می تواند کیفیت زندگی شما را مختل کند… توانایی شما در عشق ورزیدن و دوست داشته شدن، دنبال کردن اهداف یا تجربه ارزش شخصی. وقتی این اتفاق می‌افتد، وظیفه من این است که به شما کمک کنم تا از طریق این دفاع‌ها یا اطراف آن کار کنید. بسیاری از این دفاع‌ها خارج از آگاهی آگاهانه شما در زمان‌های آسیب‌پذیر در گذشته ایجاد شده‌اند. آنها دیگر ضروری نیستند و شما را از تجربه زندگی که می خواهید محروم می کنند. به آرامی، دلسوزانه و سرسختانه، ما این دفاع‌ها را از بین می‌بریم تا بتوانید خود را آزاد کنید تا مسیرهای زندگی را دنبال کنید که برای شما معنا و هدف دارند. من این کار را با کمک به شما در برقراری ارتباط صادقانه با خودتان تا جایی که می توانید انجام می دهم. به عنوان یک درمانگر، عمیقا و با دقت گوش می دهم. من همدل، فعال، مستقیم هستم و در صورت لزوم ممکن است شما را به چالش بکشم. همانطور که با هم کار می کنیم، تجربیات ترمیمی جدید مرتبط با احساس خودپذیری و شفقت به خود، وضوح درونی و ارتباط رخ می دهد. رابطه شما با خود، زندگی شما و دیگران شروع به عمیق تر شدن و گسترش می کند. ترس جای خود را به آزادی و کنجکاوی می دهد. خشم جای خود را به پذیرش می دهد. و اندوه تسکین می یابد و فضایی برای انعطاف پذیری، عشق و خود فعال سازی ایجاد می کند.

  چطور بفهمم که درمانگر مناسب برای من کیست؟

  برای این که واقعا یک رواندرمانگر را بشناسید، نیاز است که یک بار با او رو در رو دیدار داشته باشید. در دیدار اول باید این سوالات را در نظر داشته باشید.

  • شما برای صحبت با روانشناس چقدر احساس راحتی می‌کنید؟
  • آیا قابل اعتماد به نظر می‌رسد؟
  • آیا واقعا به حرف من گوش می‌دهد؟
  • آیا می‌داند دارد چه کار می‌کند؟
  • آیا با اعتماد به نفس و کفایتمند به نظر می‌رسد؟
  • آیا توانایی مدیریت جلسه را دارد؟
  • از همه مهم‌تر آیا از او خوشم می‌آید؟